Wszystkie za i przeciw dla kładzenia płytek w pomieszczeniach domowych

Są one prawdopodobnie najczęściej używane obecnie dzięki ich odporności na ścieranie i ciągłe mycie. Istnieją pewne rodzaje płytek ceramicznych, które dzięki swojej antypoślizgowej powierzchni są odpowiednie do zapobiegania poślizgom. Kolory i wzory dostępne są bardzo zróżnicowane, choć ich wymiana jest dość kosztowna i kłopotliwa. Pomieszczenia, w których najczęściej kładzie się typu podłogi to kuchnia, łazienka lub taras. Oprócz innych zalet, jest to rodzaj podłogi łatwy do czyszczenia i dość odporny na zmiany temperatury. Należy zaznaczyć, że posadzki ceramiczne posiadają nieskończoną gamę wykończeń, w tym imitujące kamień czy drewno. Format jest również punktem na ich korzyść, ponieważ możliwe jest wykonanie podłogi ceramicznej o dużych wymiarach, aby uniknąć liczby fug.

Dlaczego warto je wybrać…

Wytrzymałe:
Ceramiczne i kamionkowe. twardość jest wysoka. Tego typu płytki mogą przetrwać od 10 do 20 lat, tak długo, jak są dobrze utrzymane.
Porcelana: Jest to rodzaj płytek ceramicznych z cieńszej, gęstszej gliny wypalanej w wyższej temperaturze. Dzięki temu są twardsze i bardziej odporne na uderzenia i zadrapania. Ponadto są odporne na blaknięcie, odpryskiwanie i plamy.

Łatwa konserwacja: To jest proste. Plamy i zabrudzenia można łatwo wyczyścić mopem i dowolnym środkiem czyszczącym do podłóg ceramicznych.

Panele podłogowe do każdego wystroju domu

Szeroki wybór wzorów: Mogą one przyjąć szeroką gamę wykończeń, od imitacji płytek do materiałów takich jak kamień lub drewno.

Przystępne ceny: ich cena jest zazwyczaj o wiele bardziej przystępna niż innych rodzajów podłóg.

I dlaczego nie należy ich wybierać …

Twardość podłogi: Twardość ta sprawia, że jest ona jednocześnie nieco niewygodna. Istnieją znacznie bardziej elastyczne podłogi, które pozwalają na bardziej komfortową strukturę. Można to zrekompensować, kładąc na przykład na wierzchu dywan.

Zimne temperatury: jest to podłoga, która w zimie może być bardzo zimna, coś, co stanie się męką podczas pierwszych kroków po przebudzeniu.

Waga płytek ceramicznych: płytki ceramiczne są bardzo ciężkie. Oznacza to, że nie zawsze jest to odpowiednia opcja dla wyższych kondygnacji. W takich przypadkach należy zawsze zasięgnąć porady profesjonalisty, który może stwierdzić, czy konstrukcja jest bezpieczna i może wytrzymać ciężar.

Porowaty materiał: jest to porowaty materiał, więc bez specjalnej obróbki hydroizolacyjnej, może być bardziej wrażliwy na plamy niż inne opcje.