Mikrocement – nowoczesna alternatywa dla wykończeń podłogowych

Kilka lat temu cement polerowany był instalowany wraz z podkładem betonowym, który stanowił ostatnią warstwę i osiągał grubość od 5 do 10 cm, dzięki czemu nadawał się głównie do budynków przemysłowych, ponieważ był bardzo odporny.

Obecnie został on przystosowany do użytku domowego i zredukowany do cienkiej warstwy 3 mm, eliminując betonową podstawę. Może być stosowany do podłóg, ścian i blatów. Może wytrzymać nacisk jednej tony na centymetr kwadratowy. Jeśli tylko jest prawidłowo zamontowany, nie pęka i nie szczelinuje.

Mikrocement:

Microcement jest mieszaniną wysokowydajnych cząstek mikrocementu, polimerów, włókien i wybranych kruszyw, co zapewnia mu doskonałą przyczepność do praktycznie każdego podłoża. Dzięki niemu uzyskuje się powierzchnie bez spoin o grubości 2-3 mm.

Jedną z jego największych zalet jest to, że można go nakładać na istniejące pokrycia, co eliminuje koszty i niedogodności związane z ich usuwaniem. Jeśli chodzi o instalację na podłogach, jedną z wielkich zalet mikrocementu jest jego uniwersalność, ponieważ z wyjątkiem parkietu i laminatu, może być stosowany na każdej podłodze. Koszt tego typu podłogi nie powinien być niższy niż 180 zł za metr kwadratowy.

Wspaniała różnorodność kolorów i faktur.

Wodoodporny. Antypoślizgowy, w zależności od wykończenia. Szczególnie zalecany jest jego montaż w kuchniach i łazienkach. Kolor polerowanego cementu nie może być skutecznie kontrolowany: ma on niekontrolowane zmiany koloru w zależności od tego jak twardnieje, jak wchłania więcej lub mniej wody, czy jest wystawiony na działanie słońca czy nie.

Polerowany cement vs mikrocement: Jeśli chodzi o te dwa materiały, konsultując się z profesjonalistami znalazłem wiele kontrowersji, jak każdy z nich optuje bardziej za jednym lub drugim materiałem. Są to materiały, które pod względem estetycznym wyglądają bardzo podobnie, ale mają różne właściwości.