Modne donice z betonu, drewna lub innego materiału na taras

Nic nie zastąpi kwiatów na balkonie. Nie dość, że są bezkonkurencyjną dekoracją, to jeszcze potrafią pięknie pachnieć. Ich naturalny urok mogą podkreślić odpowiednio dobrane doniczki. Decyzję zakupową podejmujemy, mając na uwadze rodzaj rośliny oraz wystrój miejsca, w którym je postawimy.

Wielkość, materiał

Im większy taras, tym na większe kwiaty możemy sobie pozwolić. Mały balkon nie pomieści dużych okazów, ale za to można na nim postawić dużo małych doniczek z kwiatami. Koniec końców wielkość donic dobieramy do wielkości tarasu lub balkonu.

Materiał, jaki mamy do wyboru, to, wbrew pozorom, nie tylko plastik, glina lub ceramika. Na rynku coraz częściej możemy spotkać donice z betonu (więcej o jego zastosowaniu na www.robocizna.pl), drewna, a nawet z niespodziewanymi efektami, na przykład światłem LED lub systemem nawadniania.

I wzór

Również wzory to istny wachlarz możliwości. Imitacja terakoty, marmuru, wzory geometryczne, efekt 3D, plecionka to tylko niektóre z nich. Nie dziwi więc donica, która wygląda jakby była wykonana z betonu, tymczasem jest plastikowa. Nie dziwią donice przypominające wazony i te w kształcie ludzkiej głowy. Brawa dla wyobraźni projektantów!

Donice nietuzinkowe

Doniczki stojące, ale też osłonki wiszące zdobią balkon lub taras. Jeżeli dodamy do tego oryginalny wieszak, na którym powiesimy doniczkę, dekoracyjny efekt może być zaskakujący. Pozytywnie. Oryginalne doniczki możemy kupić. Możemy je też wykonać samodzielnie. Czasem wystarczy pomysł, stary garnek z epoki PRL-u, uszyta na szydełku osłonka czy dekoracja z juty.