Czy opłaca się kupować tanie panele podłogowe?

Asortyment paneli podłogowych jest bardzo zróżnicowany, w zależności od potrzeb i budżetu jakim dysponujemy możemy wybrać panele kosztujące kilkanaście lub kilkadziesiąt złoty za metr kwadratowy. Poza ceną powinniśmy zwrócić uwagę również na inne cechy interesujących nas produktów. W pierwszej kolejności warto określić do jakiego pomieszczenia chcemy kupić nowe podłogi. W przypadku łazienki czy kuchni najlepiej sprawdzą się panele winylowe, które charakteryzują się dużą odpornością na wilgoć. Do przedpokoju czy biura warto wybrać panele o wysokiej klasie ścieralności.

Zalety paneli winylowych

Natomiast w pozostałych pomieszczeniach możemy sobie pozwolić na dokonanie tańszych wyborów. Jednak warto przy wyborze pamiętać, że zazwyczaj jest to zakup na kilka czy kilkanaście lat. To oznacza, że nie zawsze będzie się opłacało oszczędzać i wybierać najtańsze produkty. Lepsza jakość pozwoli na zachowanie podłóg w dobrym stanie przez długie lata, a to pozytywnie wpłynie na wygląd naszego mieszkania. Poza funkcjonalnością warto również zadbanie o odpowiednie dopasowanie podłóg do aranżacji wnętrza. Jasne panele dobrze się sprawdzą jeśli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie oraz nadać mu wrażenia przytulności. Natomiast wybór ciemnych podłóg z połyskiem doda mieszkaniu elegancji i sprawi, że będzie wyglądało nowocześnie. Aktualnie na rynku dostępne są panele laminowane, drewniane oraz winylowe w różnych wariantach kolorystycznych.

One thought on “Czy opłaca się kupować tanie panele podłogowe?

  1. z doświadczenia powiem że nie, rok temu kupiłem do pokoju najtańsze panele i już widać na nich uszkodzenia mimo że bardzo o nie dbałem

Comments are closed.